Discussion

Messerschmitt Bf 109s & Other Aircraft of I./EKG(J)

Cover previewThere has been realized an operation within the Luftwaffe since autumn 1944 to increase number of shortage fighter pilots by retraing of bomber pilots. This transformation and pilot training have been described in our titles “Messerschmitt Me 262s of KG & KG(J) units” and “Messerschmitt Bf 109s of KG(J) 6”. This study deals with the I./EKG(J) which should ensure to continuously replenish the personnel strength of KG(J) units and to substitute expected losses and which activities were mostly connected with Protectorate Bohemia and Moravia. The title extends number of titles with this theme to the trilogy.
As is usual in the “Luftwaffe over Czech Territory – 1945” line the historical description is accompanied by historical documents, tables, b/w and colour photos and description of 38 aircraft from that 28 Messerschmitt Bf 109s, 5 Focke-Wulf Fw 190s and 5 Arado Ar 96Bs.

Discussion forumMesserschmitt Bf 109s & Other Aircraft of I./EKG(J)

6. 3. 2021, 1:04
reply
JG77 na našem území 1945
from: Jindřich
Dobrý den,

dočkáme se někdy i díla věnovanému osudu JG77 na našem území na konci války?

Jednou jste to i naznačovali, ale . . . . . . .

Díky za upřesnění, a držím palce do dalších let.

JN
11. 3. 2021, 22:51
reply
Re: JG77 na našem území 1945
from: Tomáš Poruba   to: Jindřich
Dobrý večer.
Na rozdíl od podobného dotazu o stroji ze III./EKG 1 je situace s JG 77 opačná. - příliš široké téma. Útvar se na našem území vyskytoval od ledna 1945 až do konce války a jeho činnost byla značně rozsáhlá. Její podrobný popis by byl neúměrně dlouhý. Na druhou stranu je problémem poměrně malý počet dobře zdokumentovaných letadel jednotky.
Téma s kolegy ale skutečně diskutujeme, jen musíme nalézt formát, jak jej zpracovat. Nechceme pouze opakovat informace z jiných titulů.
Vzhledem k mé oblíbenosti Messerschmittu Bf 109 ale u JG 77 stejně jednou skončíme...
T.Poruba
12. 3. 2021, 11:14
reply
Re:Re: JG77 na našem území 1945
from: Jindřich    to: Tomáš Poruba
Dobrý den,

a děkuji, pokusím se zpřesnit dotaz - jaký bude či je alespoň plánován příští titul "věnovaný" Bf 109?

A návrat k publikacím o verzi K (včetně kamuflážím) není zvažován ,

Držím palce do dalších počinů.

JN
16. 3. 2021, 20:44
reply
Re:Re:Re: JG77 na našem území 1945
from: Tomáš Poruba   to: Jindřich
Dobrý večer,
v řadě studií věnovaných Luftwaffe nad Čechy a Moravou teď na Bf 109 nic konkrétního nechystáme. Máme rozpracováno téme jedné z čistě operačních jednotek, ale oznámení tématu si ještě s kolegy promyslíme.
Tématu Bf 109 se věnujeme, jen v jiném formátu a s jiným cílem. Mělo by jít o práci zaměřenou na samotný typ. Téma je pochopitelně značně rozsáhlé a spolupracujeme na něm s lidmi ze zahraničí.
Prozatím nechci více uvádět, protože jsme skutečně stále v plné práci (již několik let...) a bližší informace zveřejníme později. Hlavně, až bude jasné, kdy budeme schopni prezentovat výsledek, tedy knihu.
T. Poruba
19. 3. 2021, 0:26
reply
Re: … Re: JG77 na našem území 1945
from: Jindřich   to: Tomáš Poruba
V každém případě držím palce.

JN

Contributors are kindly requested to refrain from public criticism on authors, researchers, aviation artists and / or publications, political or abusive comments, and the use of offensive language in any form. JaPo reserves the right to immediately remove any posts violating these simple rules.
Please forward your comments related to, and / or suggestions for improvements of this forum to JaPo via the following e-mail link: farkas@japo.eu